Wieszaki i ich dopasowanie do odzieży

wieszaki Wieszaki są nieodłącznym elementem każdej garderoby. Jak wiadomo należy dbać o odzież i z tego względu, posiadanie odpowiednich wieszaków jest obowiązkowe. Naturalnie każdy wieszak powinien być dopasowany do konkretnego typu garderoby. Jakie więc wieszaki należy wybierać? O czym pamiętać w sytuacji, gdy pojawi się konieczność dokupienia ich do własnej szafy?

Klasyczne wieszaki, sprawdzają się w wielu sytuacjach.. Ich prosta budowa pozwala na wieszanie przeróżnego typu odzieży. Od bluzek, poprzez koszulki czy też kurtki, które nie ważą zbyt wiele. Natomiast sytuacja zmienia się w sytuacji kiedy chce się wieszać sukienki. Tutaj wieszak powinien być zupełnie inny. Idealnym rozwiązaniem jest wybór wieszaka, który posiada specjalne zagłębienia na końcach. Dzięki takiemu rozwiązaniu ma się pewność, że sukienka nie będzie się zsuwała. Wybierając wieszaki na kurtki, szczególnie te zimowe, trzeba pomyśleć o czy,ś stabilnym. Lepszy będzie owalny wieszak metalowy, iż drobny wieszak plastikowy. Po prostu wieszaki plastikowe nie dadzą rady utrzymać cięższych kurtek.

Przy wieszaniu marynarek i płaszczy, należy korzystać ze specjalnie wyprofilowanych wieszaków. Wszystko po to, aby w żaden sposób nie niszczyć, nie gnieść naszej garderoby. Wieszaki na marynarki to specjalna konstrukcja, o rozbudowanych końcówkach, dodatkowo zaokrąglonych.

Warto również pamiętać o specjalnym doborze wieszaków na spodnie, które powinny pozwalać na zawieszenie kilku par spodni jednocześnie. Dodatkowo panie muszą starannie rozglądać się za wieszakami do spódnic. Wieszaki tego rodzaju posiadać muszą specjalistycznie przygotowane klipsy, które zapewniają komfortowe wieszanie spódnic.

Comments are closed.