Jak sprawdzić rzetelność dewelopera?

mieszkania5

Interesuje nas konkretne inwestycja budowlana, chcemy w niej kupić wymarzone mieszkanie? Nic nie stoi na przeszkodzie, o ile oczywiście posiadamy odpowiednie środki, na sfinansowanie zakupu. Trzeba jednak pamiętać o jednej istotnej rzeczy, a mianowicie, dokładnie sprawdzamy dewelopera, tak aby mieć pewność, że mamy do czynienia z profesjonalistami z branży budowlanej.

Jak zatem sprawdzić rzetelność dewelopera? W jaki sposób możemy dojść do wniosków, że warto z daną firmą deweloperską współpracować i kupić od nich nowe mieszkanie?

Ustawa deweloperska
Sprawdzamy czy deweloper działa według ustawy deweloperskiej, czy jest deweloperem tylko i wyłącznie z nazwy, którą przyjął. To bardzo istotne, gdyż prawo nakłada na deweloperów obowiązek założenia rachunków powierniczych. To właśnie na nich gromadzone są pieniądze klientów, a deweloper otrzymuje swoją należność dopiero w momencie, kiedy zostaną zakończone konkretne etapy inwestycji.

Realizacje dewelopera
Realizacje firmy deweloperskiej mogą nam powiedzieć bardzo dużo o tym, z czym mamy do czynienia. Wystarczy przybyć na jedną z inwestycji dewelopera, aby przekonać się o tym, w jaki sposób realizuje on swoje inwestycje. Jakość użytych materiałów, estetyka wykonania, rozwiązania projektowe, wszystko to można łatwo i szybko wyczytać z wcześniejszych realizacji dewelopera.

mieszkania6

Opinie osób, które zdecydowały się kupić mieszkania u dewelopera
Znajdowanie opinii, poszukiwanie informacji od osób, które już kupiły mieszkanie u dewelopera, jest dobrym pomysłem. Dzięki temu można w prosty sposób uzyskać wiedzę z tzw. pierwszej linii frontu. Dla wielu takie opinie mogą być decydujące o tym, czy warto, czy też nie opłaca się inwestować w realizację konkretnego dewelopera.

Obsługa klienta
Wbrew pozorom co się sądzi o obsłudze klienta, to w przypadku firm deweloperskich jest to bardzo istotny element. Pozwala on określić, czy ma się do czynienia z profesjonalną firmą, czy może jest się traktowany w sposób poniżej pewnego poziomu. Szczególnie ciekawym doświadczeniem jest podejście pracowników biura obsługi klienta już po podpisaniu umowy przedwstępnej. Czy nadal są pomocni, czy łatwo o kontakt, uzyskanie pewnych informacji? To się liczy, jest bardzo ważne przy sprawdzaniu firmy deweloperskiej.

InvestPel cennik

Comments are closed.